67'
iese
intra
67'

Progresul a reusit o victorie frumoasa in primul meci oficial din acest an, dispunand cu 4-0 de SR Brasov, intr-o atmosfera superba creata de cele doua galerii.

Prima repriza a fost una ceva mai echilibrata, in care brasovenii au depus mult efort inchizand bine culoarele spre poarta lui Caslariu. Astfel, in afara golului inscris din penalty de Stanciu (21’), dupa un fault in lateral la Parfeon, bleu-albastrii nu au reusit sa isi creeze alte ocazii clare.

Imediat dupa reluare, Stanciu a avut o superba actiune individuala prin care a majorat diferenta la 2-0. De aici jocul s-a deschis, iar progresistii au mai lovit de doua ori pe atacuri rapide prin Tudorache si Cazaciuc, pentru un confortabil 4-0 final.

Au evoluat: Raduta – Parfeon (78 Vlad), Matei, Leafu, Sandru – Boiangiu, Geana, Donca (67 Iani), Milea (85 Petcu) – Stanciu, Tudorache (78 Cazaciuc)