46'
46'
80'
80'

Progresul Spartac surprinde la startul partidei cu Unirea Bascov cu un prim unsprezece din care lipsesc Raduta, Stanciu si Donca. Din pacate formula nu se dovedeste fructuoasa si singurele ocazii mari din prima repriza apartin oaspetilor, dar debutantul Jipa intervine sau mingea ocoleste de putin poarta noastra.

La pauza intra Donca, Stanciu si Sandru si jocul se schimba radical, dominam clar dar Tudorache, Sandru, Vlad si Ispas rateaza pe rand incredibil din fata portarului advers. Dezastrul ia proportii in minutul 89 cand Iamandi transforma o lovitura libera de la 16 m pentru oaspeti la o faza la care Matei vede si cartonasul rosu.

Stanciu, cu o reluare din 6 metri in prelungiri, dupa un corner, salveaza totusi in extremis un punct pentru Progresul Spartac, dar e nevoie de mai mult pentru a emite pretentii la primul loc…